Przynęty sztuczne

Producenci

Promocje

Brak aktualnie promocji

Ostatnio przeglądane

Gloog Hermes S 70 waga 12g BS kolor SB Zobacz większe

Gloog Hermes S 70 waga 12g BS kolor SB

HERMES-70S-SB-BS

Nowy produkt

Wobler firmy GLOOG model Hermes bezsterowy waga 12g długość 70mm uzbrojony w 2 kotwice nr 6 zalecana żyłka od 0,18mm do 0,22mm

Więcej szczegółów

4 na magazynie

18,00 zł brutto

Więcej informacji

Hermes to specjalistyczny wobler, przeznaczony do łowienia boleni. Jego kształt, akcja, ciężar, kolorystyka, wszystko to ukierunkowane jest pod kątem tego konkretnego drapieżnika.

Hermes ma długość 70 mm i masę 12 g. Odpływowy, spłaszczony bocznie korpus, precyzyjnie rozmieszczone obciążenie,  sprawiają, że Hermes znakomicie radzi sobie z silnym rzecznym nurtem. Model bezsterowy. Wobler ściągany w szybkim tempie, pod prąd, zachowuje się bardzo stabilnie, trzyma się swojego toru i niestraszne są mu zawirowania wody, ani zmienne prądy. Charakteryzuje się drobną, oszczędną akcją o dużej częstotliwości. Co ważne szczególnie przy spinningowaniu na dalekich odległościach, przynęta nie stawia dużego oporu podczas jej prowadzenia. Ma to znaczący wpływ na żywotność naszego sprzętu i sprawia, że w naszym wędzisku zmagazynowany jest wystarczający zapas mocy, potrzebnej do skutecznego zacięcia.

Masa woblera pozwala na wykonywanie bardzo dalekich i celnych rzutów nawet podczas silnego wiatru. Umiejscowienie obciążenia w korpusie nie tylko nadaje Hermesowi odpowiednią "boleniową" akcję, ale sprawia także,że przynęta nienagannie zachowuje się w powietrzu. Splątanie woblera w czacie lotu występuj niezmiernie rzadko.

Głębokość pracy Hermesa uzależniona jest od "inwencji twórczej" wędkarza. Najczęściej stosowaną techniką połowu jest bardzo szybkie prowadzenie woblera w powierzchniowych warstwach wody. Jeśli zamierzamy obłowić głębsze partie wody należy zmniejszyć tępo ściągania przynęty i szczytówkę wędziska skierować bliżej tafli wody. Kolorystyka boleniowych "Gloogów" pozwala na dobranie odpowiedniej barwy w zależności od warunków zastanych na łowisku.

Hermes to doskonała boleniowa przynęta. Nienaganna praca pod prąd, w poprzek nurtu, z prądem, czy też w między główkowych zastoiskach, oraz masa pozwalająca dorzucić do odległych stanowisk boleni sprawia, że nie może jej zabraknąć w pudełku każdego szanującego się spinningisty.