Spinningi Dragon

Producenci

Promocje

Brak aktualnie promocji

Ostatnio przeglądane

Nowy TEAM DRAGON Z-series spinn 2.90m 18-42g 25-29-290 Zobacz większe

TEAM DRAGON Z-series spinn 2.90m 18-42g 25-29-290

25-29-290

Nowy produkt

TEAM DRAGON Z-series spinn 2.90m 18-42g 25-29-290

Więcej szczegółów

1 na stanie w magazynie

469,00 zł brutto

Więcej informacji

TEAM DRAGON Z-series spinn 2.90m 18-42g 25-29-290

Team Dragon Z-series Spin 2-składowe(25-15, 25-16, 25-17)
Pięć spinningów, jeden z nich dodatkowo w uzbrojeniu castingowym. Dwa z nich na złączu typu spigot (2.28 m, z c.w. do 25 i do 30 gramów). Wszystkie kije dwuczęściowe, zakres długości ciężarów rzutowych dobrany pod kątem połowu z łodzi, głównie sandaczy i szczupaków. Rękojeść zbudowana z dwóch rodzajów mieszanki korka i gumy, z dominacją tej ciemniejszej, uzupełniona czarną pianką, tylna część rękojeści dzielona.

Team Dragon Z-series Spin 2-składowe(25-23, 25-26, 25-28, 25-29)
Grupa sześciu spinningów na średnie i duże rzeki, od lekkich wędzisk 18-gramowych o akcji fast aż po bardzo solidny i bardzo szybki kij 42-gramowy. Umożliwią dobranie sprzętu do większości przynęt stosowanych w rzekach do połowu kleni, boleni, sandaczy czy szczupaków. Wszystkie kije dwuczęściowe, z pełnym dolnikiem. Rękojeść zbudowana głównie z czystego, naturalnego korka, ze wstawkami z mieszanki korka z gumą oraz z czarnej pianki.

Nowa, trzecia już generacja wędzisk z naszej flagowej serii TEAM DRAGON, przynosi bardzo duże zmiany zarówno w technologii wytwarzania blanków, w sposobie ich zbrojenia, stylistyce a także w samej ofercie dostępnych modeli. Zaledwie przed dwoma laty swego rodzaju rewolucją była technologia CXT, czyli zaadaptowanie do produkcji seryjnej częściowo ręcznej metody produkcji o nazwie X-Cross CGT, stosowanej wcześniej przez kilka sezonów w blankach DRAGON HM-X. Ponieważ jednak naszym zdaniem zbyt długie pozostawanie w tym samym punkcie rozwoju równa się w pewnym sensie cofaniu, naciskaliśmy inżynierów naszego najlepszego wytwórcy wędzisk o kolejny ruch, którym miało być zaadaptowanie krzyżowego układania mat przy bardzo niskiej zawartości żywicy do blanków wędzisk łączących bardzo szybką akcję i bardzo dużą moc – a za takie właśnie zawsze uważane były kije TEAM DRAGON. Efektem jest konstrukcja CrossForce+, z którą wszyscy będą mieli szansę zapoznać się już wczesną wiosną 2018 roku ! Niesamowita dynamika, ekstremalna szybkość blanku przy zacięciu i przede wszystkim olbrzymia moc przy holu – to w skrócona charakterystyka nowych wędzisk spinningowych i castingowych. Od strony uzbrojenia zdecydowaliśmy się na najnowocześniejszą chyba w tej chwili kombinację przelotek Fuji Alconite K-series w systemie KR-CONCEPT oraz otwartych uchwytów SK2. Dalsze rzuty, obniżenie wagi wędziska i zwiększenie jego czułości to niezaprzeczalne następstwa tych zmian. Dołożyliśmy do tego w pełni autorski projekt rękojeści, łączących korek naturalny, mieszankę korka z gumą oraz czarną, twardą piankę EVA na cztery różne sposoby, dla czterech podgrup tematycznych serii TEAM DRAGON. Nowością jest też złożenie oferty w mniej więcej połowie z wędzisk krótkich, czyli o długości od 6 do 8 stóp (1,83 do 2,45 m).

Komponenty wykończeniowe serii TEAM DRAGON to:

przelotki Fuji Alconite K-Series dobrane wg KR- CONCEPT;

uchwyty kołowrotka typu SK2, z odsłoniętym pod stopką kołowrotka blankiem;

portugalski korek klasy AAA;

tzw. rubber cork – bardzo trwały materiał łączący korek i twardą gumę, tu zastosowane dwa rodzaje, różniące się proporcjami składników;

najwyższej klasy twarda pianka EVA;

aluminiowe, anodowane elementy rękojeści;

omotki Gudebrod;

lakiery Trondak.


W blankach TEAM DRAGON zastosowane zostały następujące maty japońskiej firmy Toray (w różnych proporcjach zależnie od typu akcji wędziska):

grafit wysokomodułowy 46 mln PSI, jako podstawowy materiał konstrukcyjny;

grafity 30 i 36 mln PSI w rdzeniu i jego osnowie, a także w warstwach ułożonych skośnie do osi blanku;

super sztywny i lekki grafit 60 mln PSI w tych obszarach blanków, gdzie ważne było obniżenie wagi i zwiększenie dynamiki.


Główne założenia tej serii to:

bardzo szybka akcja – zwykle x-fast, w kilku specyficznych modelach także fast;

lekkie, smukłe blanki, ale z zauważalnym wzrostem zbieżności w części dolnej, relatywnie grube ścianki;

łatwość rzucania zarówno lekkimi jak i średniociężkimi przynętami;

pełne ugięcie pod obciążeniem, dające pewny hol z bardzo małym odsetkiem traconych ryb;

wyjątkowo szybka reakcja wędziska przy braniu i zacięciu.

  • Długość: 290cm
  • Ciężar wyrzutu: 18-42g
  • Ilość sekcji: 2
  • Długość transportowa: 150cm
  • Waga: 197g