Spinningi Dragon

Producenci

Promocje

Brak aktualnie promocji

Ostatnio przeglądane

Nowy Dragon HM-X CAST PHANTOM 2,60m c.w.7-30g 2-sec 29-40-260 Zobacz większe

Dragon HM-X CAST PHANTOM 2,60m c.w.7-30g 2-sec 29-40-260

29-40-260

Nowy produkt

Dragon HM-X CAST PHANTOM 2,60m c.w.7-30g 2-sec 29-40-260

Więcej szczegółów

1 na stanie w magazynie

1 290,00 zł brutto

Więcej informacji

Dragon HM-X CAST PHANTOM 2,60m c.w.7-30g 2-sec 29-40-260

Pojęcie „grafit wysokomodułowy” funkcjonuje w wędkarstwie już bardzo długo i zostało niejeden raz niewłaściwie wykorzystane przez producentów tanich wędzisk. Przez to wielu wędkarzy, nawet tych pasjonujących się nowoczesnym sprzętem, straciło zaufanie do tego określenia i przestało je traktować jak informację techniczną. Wędziska Dragon HM już od wielu lat pokazują, czym różni się spinning rzeczywiście wykonany z grafitu o wysokim module sprężystości od klasycznej masówki, na której po prostu umieszczono napis „High Modulus Carbon”.

Seria HM-X to wędki, które mogły powstać dzięki wdrożeniu najnowszej, w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej, pozwalającej w jednym, spójnym procesie wytwarzania układać maty grafitowe w naprzemiennych warstwach, ukierunkowanych prostopadle lub pod kątem 45 stopni do osi blanku. Wcześniej takie konstrukcje powstawały wyłącznie w oddzielonych od siebie etapach, co wymuszało zmiany temperatury blanku czy kilkukrotne szlifowanie. Dzięki nowej technologii X-Cross CGT, mimo tak skomplikowanej konstrukcji średnica blanku pozostaje niezmieniona w porównaniu z podobnymi blankami standardowej klasy CGT, pozbawionymi warstwy ułożonej skośnie, a jego waga wzrasta zaledwie od 2 do 5 gramów, zależnie od długości i mocy. Projektowanie wędzisk w graficie o module sprężystości powyżej 50 mln PSI jest trudnym przedsięwzięciem, na które nie decydują się nawet firmy o zasłużonej i długiej tradycji w budowie wędzisk spinningowych. Dlaczego? Ponieważ niesie to za sobą duże ryzyko – kije są czułe na zewnętrzne urazy, przeciążenie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia, proces projektowania i wytwarzania jest skomplikowany; drogi jest też surowiec, co drastycznie podnosi koszty reklamacji gwarancyjnych. Jednak dobrze skonstruowany spinning z grafitu wysokomodułowego nie musi być wcale sprzętem o dużej podatności na uszkodzenia. Jednocześnie swoimi cechami użytkowymi daje właścicielowi tak nieprawdopodobne uczucie zadowolenia i komfortu łowienia, że ten, kto raz posmakował tej klasy wędzisk, pozostanie ich wiernym zwolennikiem.

Trzy podstawowe korzyści, które X-Cross CGT daje użytkownikowi takiego wędziska to:

 • znaczny wzrost wytrzymałości blanku na wzdłużne przeciążenia statyczne (około 25%) i dynamiczne (około 10%);
 • nieporównywalnie większa odporność na tzw. zewnętrzne urazy mechaniczne;
 • zmiana akcji wędziska w kierunku bardziej progresywnej, a przez to mniej „nerwowe” zachowanie wędki podczas holu ryby (szczególnie zauważalne przy łowieniu plecionkami) oraz lepsze właściwości rzutowe.

W blankach HM-X zastosowane zostały następujące maty japońskiej firmy Toray:

 • grafit wysokomodułowy 72 mln PSI, jako podstawowy materiał konstrukcyjny;
 • tzw.grafit space grade 80 mln PSI w tych obszarach blanków, gdzie ważne było obniżenie wagi i zwiększenie dynamiki;
 • grafity 24, 36 i 40 mln PSI w rdzeniu i jego osnowie, a także w warstwach ułożonych skośnie do osi blanku.

Komponenty wykończeniowe serii HM-X to:

 • przelotki Fuji Alconite K-Series;
 • uchwyt kołowrotka Fuji SK2™;
 • wkładka uchwytu z drewna szlachetnego;
 • portugalski korek klasy AAA (Extra Premium);
 • omotki Gudebrod;
 • lakiery Trondak
Specyfikacja:
Długość: 2,60m
Długość transportowa: 1,32m
Ciężar wyrzutu: 7-30g
Ilość składów: 2
Waga: 156g
Sztywna tuba w komplecie