Kołowrotki Shimano

Producenci

Promocje

Brak aktualnie promocji

Ostatnio przeglądane

Shimano Stradic 1500GTMRC Zobacz większe

Shimano Stradic 1500GTMRC

STR1500GTMRC

Nowy produkt

Shimano Stradic 1500GTM-RC z tylnym hamulcem

Więcej szczegółów

3 na magazynie

480,00 zł brutto

Więcej informacji

W nowej rodzinie Shimano Stradic GTM RC, w której oprócz modeli 2500, 3000 i 4000 dodano bonus w formie najmniejszego modelu 1500, udało się zachować powszechnie znany, perłowo-biały design. Każdy model z tej serii ma korpus i rotor wykonany z tworzywa XT-7, szpulę AR-C, przekładnię Zinc Diecast, kabłąk stożkowego typu, anodowaną, kutą na zimno aluminiową szpulę oraz szpulę zapasową z tworzywa XT-7. Podobnie jak w modelu TPCi4, szpula modelu 4000 jest nową, płytką wersją o pojemności identycznej jak szpula modelu 3000. Hamulec walki Fightin'''' Drag pozwala niewielkim ruchem dźwigni szybko ustawić siłę hamulca podczas walki z rybą. To ważne, jeśli hamulec nie został wcześniej prawidłowo nastawiony i grozi nam zerwanie linki po zacięciu, albo wtedy, gdy trzeba holować rybę z większą siłą. 

Jednym z najlepszych sposobów ustawienia hamowania linki jest obrócenie dźwigni hamulca walki na maksimum, następnie ustawienie hamulca tylnego na wytrzymałość linki, a na koniec obrót dźwigni hamulca walki z powrotem - do położenia środkowego. Teraz można mieć pewność, że linka nie pęknie nawet wtedy, gdy ustawimy hamulec walki na maksimum. Kolejną zaletą hamulca walki jest to, że po ustawieniu go na minimum mamy namiastkę wolnej szpuli, co zapobiega zerwaniu linki podczas brania.

• Klasyczny kołowrotek Shimano, ceniony za wspaniały wygląd, wydajność i wysoką jakość wykonania
• Kołowrotki z serii GTM posiadają super wysokie przełożenie 6.0:1 lub 5.8:1
• 4 kryte łożyska ze stali nierdzewnej i 1 łożysko rolkowe zapewniają płynną pracę
• Kultowy hamulec walki Shimano Fightin' Drag pozwala błyskawicznie zmniejszyć lub zwiększyć siłę z jaką oddawana jest linka w trakcie holu 
• Nowoczesny design łączący głęboki perłowy kolor korpusu XT7, rotora i korbki z aluminiową, kutą na zimno szpulą AR-C 
• Modele 3000S oraz 4000S posiadają płytką szpulę główną oraz płytką szpulę zapasową 

nr katalogowy STR1500GTMRC

Przełożenie: 6,0:1

Ilość łożysk: 4+1

Pojemność szpuli: 0,25mm/90m

Waga: 310g

szpula zapasowa - brak