Górek

Producenci

Promocje

Brak aktualnie promocji

Ostatnio przeglądane

Ziemia Bełchatowska torfowa Zobacz większe

Ziemia Bełchatowska torfowa

333G

Nowy produkt

Ziemia Bełchatowska torfowa producent Górek opakowanie 1,5kg

Więcej szczegółów

387 na magazynie

5,90 zł brutto

Więcej informacji

Najważniejsze cechy tej popularnej ziemi to lekkość i czarna barwa. Na powietrzu dobrze klei, natomiast w wodzie szybko się rozpuszcza uwalniając zanętę i robaki. Należy ją stosować w płytkich wodach stojących, szczególnie tych z miękkim dnem.

Sposób przygotowania.

Ziemię Torfową w zależności od potrzeb zaleca się łączyć z Gliną Argile, Minerałem Płociowym, Liant a Collerem lub Bentonitem.

Połączenie Ziemi „bełchatowskiej” i Argile (1 ; 1) daje dość lekką i mało klejącą glinę. Jest to najpopularniejszy mix wśród zawodników stosowany do wyścielania zanęty i niewielkiej ilości robaków (tzw. dywanu zanętowego) – odpowiednio je prezentuje i utrzymuje przy dnie.

Dodając do Ziemi „bełchatowskiej” klej Liant a Coller (200ml kleju / 1l ziemi) uzyskamy lekką i bardzo klejącą glinę – najlepszą do precyzyjnego podawania dużej ilości przynęt zanętowych na miękkie dno bez ryzyka ich zgniecenia oraz „utopienia” w warstwie mułu.

Niewielka porcja Bentonitu (max 100ml / 1l zanęty/ziemi) wprowadzona do Ziemi „bełchatowskiej” lub jej połączenia z zanętą mocno spowalnia rozpuszczanie się kul. Zabieg ten uniemożliwia zbyt szybkie nakarmienie ryb, w sytuacji gdy łowisko wymaga podania jednorazowo docelowej ilości robaków i zanęty (ryb jest dużo lub źle reagują na donęcanie). Bentonit należy dodawać do ziemi także przy występujących ruchach wody (zbiorniki przepływowe lub prądy powstające w wietrzne dni).

UWAGA! KLEJ NALEŻY WPROWADZAĆ DO ZIEMI PRZED DODANIEM PRZYNĘT ZANĘTOWYCH!

Przy połowie płoci zaleca się wzbogacenie Ziemi „bełchatowskiej” Minerałem Płociowym – szczególnie w łowiskach poddanych silnej presji wędkarskiej.