Gliny i kleje

Producenci

Promocje

Brak aktualnie promocji

Ostatnio przeglądane

Bentonit Extra Mocny 1 kg  Górek Doypack Zobacz większe

Bentonit Extra Mocny 1 kg Górek Doypack

1572G

Nowy produkt

Bentonit Extra Mocny producent Górek opakowanie 1 kg opakowanie foliowe

Więcej szczegółów

83 na magazynie

8,50 zł brutto

Więcej informacji

Bentonit Extra Mocny to biały proszek posiadający bardzo zintensyfikowane właściwości wiążące względem glin i mieszanek zanętowych.Od innych tego typu preparatów różni się tym,  że:
-posiada znacznie większą moc wiązania, przez co jest wydajniejszy,
-nie pochłania zapachu zanęty,
-dodawany stopniowo podnosi wilgotność gliny, podczas gdy inne bentonity ją wysuszają .

Zaleca się jego stosowanie do gliny, którą następnie dodaje się do zanęty. Można go także dozować już do gotowej mieszanki zanętowej jeśli chcemy, by dłużej rozmywała się ona w łowisku. Bentonit dodany do gliny z robakami pozwala na to by nęciły one ryby w późniejszym czasie utrzymując je w łowisku. Klej ten zyskał szczególne uznanie w kontekście doklejania mieszanek ukierunkowanych na rzeki.

Klej należy dozować porcjami maxymaknie do 50g. Po każdej porcji mieszankę należy dokładnie wymieszać i dopiero wówczas dodawać kolejną. Jeśli doklejamy samą glinę nie ma potrzeby jej dodatkowego dowilżania, jeśli jest to mieszanka gliny i zanęty dodatkowe dowilżenie wzmacnia moc wiązania kleju.